CSCF2014-3R1MC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSCF2014-3R1MC |
Description | FIXED IND 3.1UH 26A 2.3 MOHM TH |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.1 µH Shielded Wirewound Inductor 26 A 2.3mOhm Max Vertical, 3 PC Pin Mn-Zn Ferrite Low Loss |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSCF2014-3R1MC Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 2.3mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.886" L x 0.858" W (22.50mm x 21.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 45A |