CSEG1010-150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSEG1010-150M |
Description | FIXED IND 15UH 16A 15.2 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Molded Inductor 16 A 15.2mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 16.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 15.2mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 2-SMD |
Inductance | Supplier Device Package 1010 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.457" L x 0.413" W (11.60mm x 10.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) |