CSEG1010-3R3M
DigiKey Part Number
4044-CSEG1010-3R3MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSEG1010-3R3MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSEG1010-3R3MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSEG1010-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 27A 3.7 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 27 A 3.7mOhm Max 2-SMD
Category
Current - Saturation (Isat)
40A
DC Resistance (DCR)
3.7mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Supplier Device Package
1010
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.457" L x 0.413" W (11.60mm x 10.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)