CSEG1010-6R8M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSEG1010-6R8M |
Description | FIXED IND 6.8UH 22A 7 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Molded Inductor 22 A 7mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 24A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 7mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.457" L x 0.413" W (11.60mm x 10.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) |