SPRH127-331M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPRH127-331M |
Description | FIXED IND 330UH 1.2A 560 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 560mOhm Max 2-SMD Drum Core, High Current, Low DCR |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPRH127-331M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 560mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1275 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.79A | Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm) |