SPRH127-8R2N | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPRH127-8R2N |
Description | FIXED IND 8.2UH 6.6A 21.6 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.6 A 21.6mOhm Max 2-SMD Drum Core, High Current, Low DCR |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 21.6mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±30% | Supplier Device Package 1275 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 11.5A | Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm) |