ATV04A480J-HF
DigiKey Part Number
641-1887-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1887-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1887-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV04A480J-HF
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Detailed Description
77.4V Clamp 5.17A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
ATV04A480J-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.17A