CZRU52C3V9 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CZRU52C3V9 |
Description | DIODE ZENER 3.9V 150MW SOD523F |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.9 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CZRU52C3V9 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 0603/SOD-523F |
Power - Max 150 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms |