CZRZC52C3V3-HF
DigiKey Part Number
641-CZRZC52C3V3-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRZC52C3V3-HF
Description
DIODE ZENER 3.3V 100MW 0201
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 100 mW ±5.61% Surface Mount 0201/DFN0603
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
20 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Tolerance
±5.61%
Supplier Device Package
0201/DFN0603
Power - Max
100 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms