BW-26AL-9G1K
BW-26AL-9G1K
BW-26AL-9G1K
DigiKey Part Number
4771-BW-26AL-9G1K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-26AL-9G1K
Description
CABLE 9COND SHLD 24AWG 1000FT
Customer Reference
Detailed Description
9 Conductor Multi-Conductor Cable Gray 26 AWG 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.197" (5.00mm)
Mfr
Length
1000.0' (304.8m)
Packaging
Spool
Jacket Color
Gray
Number of Conductors
9
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
80°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.0091" (0.230mm)