CD17ED330JO3F
DigiKey Part Number
338-3003-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD17ED330JO3F
Description
CAP MICA 33PF 5% 500V RADIAL
Detailed Description
33 pF Mica Capacitor 500 V Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
33 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.358" (9.10mm)