CD4ED220JO3F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
22 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CD4ED220JO3F
DigiKey Part Number
CD4ED220JO3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD4ED220JO3F
Description
CAP MICA 22PF 5% 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Dielectric Material
Mica
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Capacitance
22 pF
Features
RF, High Frequency
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)