CD4ED680FO3F is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
68 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CD4ED680FO3F
DigiKey Part Number
CD4ED680FO3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD4ED680FO3F
Description
CAP MICA 68PF 1% 500V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Capacitance
68 pF
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)