402F19211CJR is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
19.2 MHz ±10ppm Crystal 9pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
402F19211CJR
DigiKey Part Number
402F19211CJR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F19211CJR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)