402F2001XIAR
DigiKey Part Number
110-402F2001XIARTR-ND - Tape & Reel (TR)
110-402F2001XIARCT-ND - Cut Tape (CT)
110-402F2001XIARDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F2001XIAR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
402F2001XIAR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)