636L3C032M00000
DigiKey Part Number
110-636L3C032M00000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-636L3C032M00000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-636L3C032M00000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
636L3C032M00000
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ HCMOS
Detailed Description
32 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
16mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)