2201/24BU-101
DigiKey Part Number
2201/24BL-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2201/24BU-101
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/36 Blue 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.046" (1.17mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Voltage
600V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 100'
HOOK-UP STRND 24AWG 150V YW 100'