TP094003-1
DigiKey Part Number
2104-TP094003-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2104-TP094003-1CT-ND - Cut Tape (CT)
2104-TP094003-1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TP094003-1
Description
BUZZER PIEZO 3V 9X9MM W SMD
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Transducer, Externally Driven Piezo 3 V 3mA 4kHz 65dB @ 3V, 10cm Surface Mount Solder Pads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TP094003-1 Models
Category
Technology
Piezo
Manufacturer
DB Unlimited
Sound Pressure Level (SPL)
65dB @ 3V, 10cm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply
3mA
Part Status
Active
Port Location
Top
Driver Circuitry
Transducer, Externally Driven
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C
Input Type
Peak-Peak Signal
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
3 V
Termination
Solder Pads
Voltage Range
1 ~ 25V
Size / Dimension
0.354" L x 0.354" W (9.00mm x 9.00mm)
Frequency
4kHz
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)