CMLS063T-6R8MS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CODACA
In Stock: 0
Datasheet
6.8 µH Shielded Inductor 4.5 A 60mOhm Max Nonstandard
CMLS063T-6R8MS
DigiKey Part Number
CMLS063T-6R8MS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMLS063T-6R8MS
Description
FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
7.5A