DRM-24V480W3PN
DigiKey Part Number
1145-DRM-24V480W3PN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRM-24V480W3PN
Description
DIN-RAIL CLIQ-M 480W/24V 3 PH
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 20A
Category
Power (Watts)
480W
Manufacturer
Delta Electronics
Voltage - Isolation
4.9 kV
Series
Applications
Industrial, ITE (Commercial), Laboratory
Packaging
Box
Efficiency
95.2%
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Input Type
AC
Features
Adjustable Output, PFC
Number of Outputs
1
Size / Dimension
5.00" L x 2.56" W x 4.88" H (127.0mm x 65.0mm x 124.0mm)
AC Voltage - Input
320 ~ 575 VAC (3 Phase), 380 ~ 575 VAC (2 Phase)
Approval Agency
CB, CE, cULus, cURus, EAC, SIQ, UKCA
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
60950-1; 61010-1; 62368-1; UL 508
Current - Output (Max)
20A