XB24CAPIT-001
DigiKey Part Number
602-1892-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB24CAPIT-001
Description
RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT TH
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace Through Hole
Antenna Type
Integrated, Trace
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
Current - Receiving
31mA
Current - Transmitting
45mA
RF Family/Standard
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C