AP7343-105FS4-7B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA X2-DFN1010-4
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
AP7343-105FS4-7B
DigiKey Part Number
AP7343-105FS4-7B-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7343-105FS4-7B
Description
IC REG LINEAR 1.05V X2-DFN10104
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
60 µA
PSRR
75dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.05V
Supplier Device Package
X2-DFN1010-4
Voltage Dropout (Max)
0.7V @ 300mA