BZX84C43Q-13-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Central Semiconductor Corp
Zener Diode 43 V 300 mW ±6.98% Surface Mount SOT-23-3
BZX84C43Q-13-F
DigiKey Part Number
31-BZX84C43Q-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C43Q-13-F
Description
DIODE ZENER 43V 300MW SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±6.98%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Supplier Device Package
SOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt)
150 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 30.1 V