D3V3L1B2WS-7
DigiKey Part Number
31-D3V3L1B2WS-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D3V3L1B2WS-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-D3V3L1B2WS-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D3V3L1B2WS-7
Description
TVS DIODE 3.3VWM 18VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Power - Peak Pulse
90W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
11pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
3.5V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)