PI5A100WE is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 2,387
Datasheet
Similar
Rochester Electronics, LLC
In Stock: 1,148
Datasheet
Similar
Texas Instruments
Texas Instruments
Rochester Electronics, LLC
4 Circuit IC Switch 2:1 10Ohm 16-SOIC
PI5A100WE
DigiKey Part Number
PI5A100WE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PI5A100WE
Description
IC SWITCH SPDT X 4 10OHM 16SOIC
Customer Reference
Detailed Description
Category
-3db Bandwidth
230MHz
Packaging
Tube
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
8pF, 14pF
Part Status
Discontinued at DigiKey
Crosstalk
-100dB @ 10MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
On-State Resistance (Max)
10Ohm
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
800mOhm
Supplier Device Package
16-SOIC
Voltage - Supply, Single (V+)
2V ~ 6V