UX22F62003 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 31-UX22F62003TR-ND - Tape & Reel (TR) 31-UX22F62003CT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UX22F62003 |
Description | XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V, 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 2.5V, 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±100ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Current - Supply (Max) 70mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |