YNETHE125 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Suntsu Electronics, Inc.
Suntsu Electronics, Inc.
125 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Total Timing Solutions | Datasheet Preview
YNETHE125
DigiKey Part Number
YNETHE125TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YNETHE125
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
20mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)