ZMM39R13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diotec Semiconductor
In Stock: 2,046
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 39 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-80C
ZMM39R13
DigiKey Part Number
4878-ZMM39R13TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZMM39R13
Description
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80C
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ZMM39R13 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 30 V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-50°C ~ 175°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-80C
Power - Max
500 mW