DCS16P50A-CL420
DigiKey Part Number
4369-DCS16P50A-CL420-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCS16P50A-CL420
Description
CURRENT SENSOR TRANSDUCER 50A
Detailed Description
Current Sensor 50A 1 Channel Current Transducer Unidirectional Module, Single Pass Through
Category
Output
Analog Current, 4mA ~ 20mA
Mfr
Frequency
50Hz ~ 400Hz
Series
Accuracy
±2%
Voltage - Supply
20V ~ 30V
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C