5-0SMDJ78CA
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ78CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ78CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-5-0SMDJ78CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 39.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
39.7A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V