E2X200107X02
DigiKey Part Number
283-E2X200107X02TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-E2X200107X02CT-ND - Cut Tape (CT)
283-E2X200107X02DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E2X200107X02
Description
CRYSTAL 2520 20MHZ 10PF 15PPM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±15ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)