HPAL1V0630-4R7-R
DigiKey Part Number
283-HPAL1V0630-4R7-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-HPAL1V0630-4R7-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-HPAL1V0630-4R7-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPAL1V0630-4R7-R
Description
FIXED IND 4.7UH 6A 33 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 6 A 33mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
9A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
33mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)