MLVA06V05C270-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLVA06V05C270-R |
Description | VARISTOR 13V 30A 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 13 V 30 A Varistor 1 Circuit Surface Mount 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 18 V |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Current - Surge 30 A |
Series | Energy 0.1J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 270 pF @ 1 MHz |
Maximum AC Volts 4 V | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Maximum DC Volts 5.5 V | Mounting Type Surface Mount |
Varistor Voltage (Min) 8 V | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Varistor Voltage (Typ) 13 V | Base Product Number |