E1SCA18-7.3728M TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | E1SCA18-7.3728M TR |
Description | CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7.3728 MHz ±50ppm Crystal 18pF 160 Ohms HC-49/US |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 18pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 160 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 7.3728 MHz | Supplier Device Package HC-49/UP |
Frequency Stability ±100ppm | Size / Dimension 0.457" L x 0.191" W (11.60mm x 4.85mm) |
Frequency Tolerance ±50ppm | Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm) |