ECS-200-10-37-CWN-TR
DigiKey Part Number
XC2459TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2459CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2459DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-200-10-37-CWN-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-200-10-37-CWN-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)