ECS-200-20-7S-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-200-20-7S-TR |
Description | CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz ±30ppm Crystal 20pF 30 Ohms 4-SOJ, 9.40mm pitch |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-200-20-7S-TR Models |
Category | Load Capacitance 20pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -10°C ~ 70°C |
Part Status Not For New Designs | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 20 MHz | Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm) |
Frequency Stability ±50ppm | Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm |