ECS-2033-1000-BN
DigiKey Part Number
XC1440TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1440CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1440DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2033-1000-BN
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-2033-1000-BN Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)