ECS-240-10-37-CWN-TR3
DigiKey Part Number
50-ECS-240-10-37-CWN-TR3TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-240-10-37-CWN-TR3CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-240-10-37-CWN-TR3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-10-37-CWN-TR3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-240-10-37-CWN-TR3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)