ECS-250-18-5P-F-TR
DigiKey Part Number
XC745TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC745CT-ND - Cut Tape (CT)
XC745DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-18-5P-F-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-250-18-5P-F-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Not For New Designs
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm