ECS-2520SMVQ-200-DS-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-2520SMVQ-200-DS-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-2520SMVQ-200-DS-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-2520SMVQ-200-DS-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2520SMVQ-200-DS-TR
Description
XTAL OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)