ECS-3963-1000-BN-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-3963-1000-BN-TR |
Description | XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-3963-1000-BN-TR Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 35mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (5x3.2) |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) |