WHC-750-01BK
DigiKey Part Number
RPC3349-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-750-01BK
Description
CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Black Fastener 0.750" (19.05mm)
EDA/CAD Models
WHC-750-01BK Models
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color
Black
Series
Length
1.281" (32.54mm)
Width
0.500" (12.70mm)
Panel Hole Size
0.204" (5.18mm)
Material Thickness
0.090" (2.29mm)
Opening Size
0.750" (19.05mm)