FMC0225085-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0225085-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0225085-12
Description
COAX CBL SMA TO SMP MINI 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Mini 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP Mini
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMP Mini Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C