FMCA2143-18
DigiKey Part Number
5328-FMCA2143-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2143-18
Description
COAX CBL SMA TO TNC 18"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC Hand Formable .141 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bag
Length
18.00" (457.20mm)
Part Status
Active
Cable Type
Hand Formable .141
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
6 GHz