Image for E18/4/10/R-3C97-A160-P is not available
E18/4/10/R-3C97-A160-P
DigiKey Part Number
E18/4/10/R-3C97-A160-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E18/4/10/R-3C97-A160-P
Description
FERRITE CORE E 3C97
Detailed Description
Uncoated 3C97 Ferrite Core E Type 0.709" (18.00mm) Length 0.394" (10.00mm) Width Diameter 0.157" (4.00mm) Height
Category
Material
3C97
Height
0.157" (4.00mm)
Length
0.709" (18.00mm)
Width
0.394" (10.00mm)