E18/4/10/R-4F1
DigiKey Part Number
E18/4/10/R-4F1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E18/4/10/R-4F1
Description
FERRITE CORE E
Detailed Description
Uncoated Ferrite Core E Type 0.709" (18.00mm) Length 0.394" (10.00mm) Width Diameter 0.157" (4.00mm) Height
Category
Supplier Device Package
E 18 x 4 x 10
Height
0.157" (4.00mm)
Length
0.709" (18.00mm)
Width
0.394" (10.00mm)