Image for EQ25/LP-3C96 is not available
EQ25/LP-3C96
DigiKey Part Number
EQ25/LP-3C96-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EQ25/LP-3C96
Description
FERRITE CORE EQ 3C96
Detailed Description
Uncoated 3C96 Ferrite Core EQ Type 0.984" (25.00mm) Length 0.709" (18.00mm) Width Diameter 0.220" (5.60mm) Height
Category
Material
3C96
Height
0.220" (5.60mm)
Length
0.984" (25.00mm)
Width
0.709" (18.00mm)