PQ50/30-3C95
DigiKey Part Number
1779-1215-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PQ50/30-3C95
Description
FERRITE CORE PQ 3C95 2PC SET
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C95 Ferrite Core PQ Type 2.008" (51.00mm) Length 1.260" (32.00mm) Width Diameter 1.181" (30.00mm) Height
Category
Material
3C95
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
1.181" (30.00mm)
Part Status
Active
Length
2.008" (51.00mm)
Core Type
PQ
Width
1.260" (32.00mm)