EPCC-BS-32-75-3P-A
DigiKey Part Number
2171-EPCC-BS-32-75-3P-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EPCC-BS-32-75-3P-A
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Actuator Stepper 2.953" (75.00mm) Ball Screw
Category
Speed
7.40 in/s (188.0 mm/s)
Duty Cycle
100%
Acceleration
5.00 m/s²
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Stroke Length
2.953" (75.00mm)