05-20-A-0304-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-20-A-0304-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-20-A-0304-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 20
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
Category
Number of Conductors
20
Manufacturer
GCT
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)